III.Ulusal IPv6 Konferansı

Kategori : Manşet

Erişim Sağlayıcıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Telekomder Genel Başkanı Adem Öcal’ın konuşmacı olarak katıldığı III.Ulusal IPv6 Konferansı gerçekleşti.

IPv6’ya geçişin önemini ve 4 ana kategoride uygulamaya geçilmesini belirten Adem Öcal,

“IPv6’ya geçiş ülkemizin teknolojik dönüşümünde diğer ülkelerle rekabet açısından olmazsa olmaz temel şartlarından birisidir.

4 ana kategoride hızla uygulamaya geçilmelidir.

Birincisi; önemini anlatmalıyız.

İkincisi; ülke genelinde 10 binin üzerinde networkçü yetiştirmeliyiz. Çünkü dönüşümü sağlayacak maalesef yeterli networkçümüz yok.

Üçüncüsü; izleme koordinasyon ve çalışma grupları kurularak sistemin sürekli yönetim ve koordinasyonunu yapacak ekipler oluşturulmalı.

Dördüncüsü ise; uygulamaya vakit geçirmeden başlanılarak BTK’nın operatörler için yol haritası veya zaman çizelgesi oluşturmasıdır.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Benzer yazılar

YAZ 2019 STH KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Tüm STH işletmecileri olarak; 18 Haziran 2019 saat:14:30 da, BTK istanbul Bölge Müdürlüğü Dünya Ticaret Merkezi Binasında bulunan yerleşkesinde

Read More...

İŞLETMECİLERİN BTK’DAN TALEP VE SORULARI

1- Kurumumuzun ilgili birimleri ile işletmecilerin ilgilendikleri konularda bir araya gelerek, beraber tartışma ve çalışma toplantılarının düzenlenmesine olanak sağlanması.

Read More...

KULLANICISI BELLİ OLMAYAN HAT KALMAYACAK

BTK, KAYITLI ABONESİ İLE KULLANICISI FARKLI OLAN TELEFON ABONELİKLERİNİ (AÇIK HAT) ÖNLEMEK İÇİN SMS İLE “YASAL UYARI” GÖNDERCEK. Özellikle

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu