III.Ulusal IPv6 Konferansı

Kategori : Manşet

Erişim Sağlayıcıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Telekomder Genel Başkanı Adem Öcal’ın konuşmacı olarak katıldığı III.Ulusal IPv6 Konferansı gerçekleşti.

IPv6’ya geçişin önemini ve 4 ana kategoride uygulamaya geçilmesini belirten Adem Öcal,

“IPv6’ya geçiş ülkemizin teknolojik dönüşümünde diğer ülkelerle rekabet açısından olmazsa olmaz temel şartlarından birisidir.

4 ana kategoride hızla uygulamaya geçilmelidir.

Birincisi; önemini anlatmalıyız.

İkincisi; ülke genelinde 10 binin üzerinde networkçü yetiştirmeliyiz. Çünkü dönüşümü sağlayacak maalesef yeterli networkçümüz yok.

Üçüncüsü; izleme koordinasyon ve çalışma grupları kurularak sistemin sürekli yönetim ve koordinasyonunu yapacak ekipler oluşturulmalı.

Dördüncüsü ise; uygulamaya vakit geçirmeden başlanılarak BTK’nın operatörler için yol haritası veya zaman çizelgesi oluşturmasıdır.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Benzer yazılar

2020 Yılında Talep Ettiğimiz İşler

Bilgi Tekenolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2020 Yılı İş Planında Yer Alması Talep Edilen Konu Başlıklarına İlişkin Rekabetçi Telekomünikasyon İşletmecileri

Devamı...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu TELEKOMDER 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Programın açılışına BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, TELEKOMDER Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Devamı...

TELEKOMDER 3. Olağan Genel Kurulu

TELEKOMDER (Rekabetçi Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği)’in 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23/10/2019 tarihinde saat 14:30’da aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek

Devamı...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu