III.Ulusal IPv6 Konferansı

Kategori : İnternet Servis Sağlayıcılığı

Erişim Sağlayıcıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Telekomder Genel Başkanı Adem Öcal’ın konuşmacı olarak katıldığı III.Ulusal IPv6 Konferansı gerçekleşti.

IPv6’ya geçişin önemini ve 4 ana kategoride uygulamaya geçilmesini belirten Adem Öcal,

“IPv6’ya geçiş ülkemizin teknolojik dönüşümünde diğer ülkelerle rekabet açısından olmazsa olmaz temel şartlarından birisidir.

4 ana kategoride hızla uygulamaya geçilmelidir.

Birincisi; önemini anlatmalıyız.

İkincisi; ülke genelinde 10 binin üzerinde networkçü yetiştirmeliyiz. Çünkü dönüşümü sağlayacak maalesef yeterli networkçümüz yok.

Üçüncüsü; izleme koordinasyon ve çalışma grupları kurularak sistemin sürekli yönetim ve koordinasyonunu yapacak ekipler oluşturulmalı.

Dördüncüsü ise; uygulamaya vakit geçirmeden başlanılarak BTK’nın operatörler için yol haritası veya zaman çizelgesi oluşturmasıdır.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Benzer yazılar

Ön ödemeli GSM hatlarında kalan paralar iade edilecek

Kapatılan ön ödemeli GSM hatlarında kalan paralar operatörler tarafından vatandaşa iade edilecek. İşletmeci, 15 gün içinde aboneye kalan parayı

Read More...

7-9 Mayıs 2017’de yapılan 1.Ulusal Erişim Sağlayıcılar Sempozyumu başarı ile gerçekleşti.

Sempozyuma, BTK kurul başkan ve üyelerinin tamamının katılması, Erişim Sağlayıcılar Birliği Üyelerinin yüksek oranda katılımı, toplantının başarılı geçmesinde en

Read More...

Bankalar 0850’li Numaralara SMS ile Güvenlik Şifresi Göndersin

0850’li numaralar SMS alıp göndermektedir. Yurtdışında Sürekli yaşayan Türk vatandaşları internet üzerinden bankacılık işlemlerini yapmak istediklerinde güvenlik teyidi için

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu