III.Ulusal IPv6 Konferansı

Kategori : Manşet

Erişim Sağlayıcıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Telekomder Genel Başkanı Adem Öcal’ın konuşmacı olarak katıldığı III.Ulusal IPv6 Konferansı gerçekleşti.

IPv6’ya geçişin önemini ve 4 ana kategoride uygulamaya geçilmesini belirten Adem Öcal,

“IPv6’ya geçiş ülkemizin teknolojik dönüşümünde diğer ülkelerle rekabet açısından olmazsa olmaz temel şartlarından birisidir.

4 ana kategoride hızla uygulamaya geçilmelidir.

Birincisi; önemini anlatmalıyız.

İkincisi; ülke genelinde 10 binin üzerinde networkçü yetiştirmeliyiz. Çünkü dönüşümü sağlayacak maalesef yeterli networkçümüz yok.

Üçüncüsü; izleme koordinasyon ve çalışma grupları kurularak sistemin sürekli yönetim ve koordinasyonunu yapacak ekipler oluşturulmalı.

Dördüncüsü ise; uygulamaya vakit geçirmeden başlanılarak BTK’nın operatörler için yol haritası veya zaman çizelgesi oluşturmasıdır.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Benzer yazılar

2019 ISS EĞİTİM TOPLANTISI 1-3 MAYIS’ta

Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) tarafından 1-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında WOME Deluxe Hotel Alanya’da; aşağıda detayları verilen Eğitim Programına

Read More...

ERİŞİM SAĞLAYICILARI BİRLİĞİ 2018 Yılı Olağan Genel Kurul’u 19 Mart 2019 saat 14:00’da BTK’da Yapılacak

TOPLANTIYA KATILACAKLAR; Asaleten Katılacak olsalar bile toplantı tarihinden en az 3 iş günü önce (16 Mart Saat 14:00 kadar

Read More...

Ortak Abone Kayıt Deseni’ne Geçiş Nasıl olmalı?

Öncelikle genel bir değerlendirme yapılması, daha sonra uygulamaya yönelik çözüm önerilerinden bahsedilmesi uygun olacaktır. Sektörümüzde, Abone kayıt deseninin tüm

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu