TELEKOMDER olarak 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’na katıldık.

Kategori : Etkinlikler, Manşet

6-7-8 Ekim tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanın’ da yapılan 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şûrasına Rekabetçi Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELEKOMDER)  ve üyelerimizden Netgsm İletişim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. , Posta Güvercini İletişim ve Bilişim Ltd. Şti., Poyrazwifi Telekomünikasyon İletişim Sanayi Ticaret Ltd. Şti. stantlarıyla katılım sağladı.

Şura süresince Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Elektronik haberleşme sektörünün imtiyazlı işletmecilerinin üst düzey yöneticileri sektörün geleceği ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Şuranın ilk gününde derneğimiz üyelerinden Netplus Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Jetnet Telekom İnternet Bilişim Hizmetleri San.ve Tic. Ltd. Şti., Elma Telekomünikasyon Bilişim Elektronik Haberleşme Tic. Ltd. Şti., Aknet İnternet ve Bilişim Sistemleri Ltd. Şti., Ay Telekomünikasyon İletişim Bilgisayar Bilgi Teknolojileri İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şti., Seslinet Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. üyelerimizin hazırladığı Derneğimizin isminin yer aldığı ve içinde Afyon kaymaklı lokumu olan hediyesi damga vurdu.

Eski Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, BTK Başkanı ve sektörün çok çeşitli sahalarında görev yapanlar derneğimizi yakından tanıdı ve sektörle ilgili görüşlerimizi hazırladığımız çarpıcı afişlerle aktarma fırsatı bulduk.

Panellerde konuşmacılık yapan Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Türksat CEO’ larıyla yapılan kulis görüşmelerinde üyelerimizin katılımıyla gerçekleşecek olan toplantı yapılması sözünü aldık.

Türk Telekom Genel Müdüründen, özellikle bölge müdürlüklerinin bizim yaptığımız VAE abonelerine zorluk çıkarmamaları için; bizim yaptığımız abonelerinde onların hedefleri içerisinde gösterilmesini, Türk Telekom üst yöneticileri ile bizlerin geniş katılımlı bir toplantı yapmasını, VAE aboneliklerinde ISS’lere kar marjını artırmalarını istedik.

Turkcell Genel müdüründen ise Turkcell’in bizlere Türk Telekom benzeri bir model uygulamasını talep ettik çok sıcak karşıladı.

Benzer şekilde de Vodafone Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı ile de çalışma yapma imkanı doğdu.

Standımıza gelen TÜRKSAT Genel Müdürü ile de üyelerimizle işbirliği konularını görüştük.

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Kurul Üyeleri Dr. Ahmet Kılıç, Hacı Adnan Cengiz ve Rıdvan Kahveci ile bir saati aşkın süre sektörün problemlerini ve çözüm yollarını görüştük. Bu sürenin sonunda kendileri çok yararlı bir toplantı olduğunu belirttiler.

Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları ile kardeş Dernek olan Serbest Telekom İşletmecileri Derneği (TELKODER) üyelerinin ziyareti bizleri memnun etti.

Dernek olarak yaptırdığımız afişlerdeki vurguladığımız konuları özellikle gündeme taşıdık.

Haberleşme sektörü üçten büyüktür” sloganını da kullanarak sektörel algımızı yükseltmeye çalıştık.

Mobile Sliding Menu