Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu TELEKOMDER 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Kategori : Faaliyetlerimiz, Manşet

Programın açılışına BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, TELEKOMDER Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Programın açılışında konuşan Başkan Karagözoğlu, bilgi ve iletişim teknolojilerinin son 30 yılda büyük bir değişim geçirdiğini söyledi. Bu dönüşüm sürecinden sektör ve tüketicinin önemli ölçüde etkilendiğine dikkat çeken Karagözoğlu, “Telekomünikasyon sektörünün kalitesinin gün geçtikçe artması da tüketicilerin hizmet beklentilerini aynı ölçüde artırıyor. Bu noktada Kurum olarak misyonumuz; Bilgi ve iletişim sektöründe uluslararası norm ve standartlara uygun düzenleme ve denetlemeler yaparak etkin, sürdürebilir rekabeti tesis etmek, hizmet kalitemizi sürekli iyileştirmek, ilgili tarafların hak ve menfaatlerini korumak” şeklinde konuştu.

Vatandaş nezdinde çoğalan ve çeşitlenen iletişim taleplerinin karşılanması noktasında telekomünikasyon şirketlerinin, sahada birtakım güçlüklerle karşılaştığını ifade eden Karagözoğlu konuşmasında, “Biz tüketicinin hak ve menfaatlerini korumaya çalışırken TELEKOMDER de bu güçlükleri ve sundukları çözüm önerilerini kurumumuza en kısa sürede iletiyor. Ayrıca çatışmaya girmeden ve ticari nezaket içerisinde, gerektiğinde firmalarla işbirliğine açık olarak sektörümüzün sekteye uğramadan işlemesine gayret gösteriyor ve ülkemizin teknolojik gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Sarf ettikleri gayretler için TELEKOMDER derneğine buradan teşekkür etmek istiyorum” açıklamalarına yer verdi.

3. Olağan Genel Kurulu’muzda; Sabit Telefon Hizmeti işletmecileri adına Nac Telekom Sis. Ltd. Şti. ‘den Sayın Neşet FIRAT, İnternet Servis Sağlayıcıları adına Poyrazwifi Telekomünikasyon İletişim San. Tic. Ltd. Şti. ‘den Sayın Halil DİNÇ, Bilgi Teknolojileri sektörü adına Türkkep Kayıtlı Elektronik Posta ( KEP ) Hizmetleri A.Ş. ‘den Sayın Kurtuluş NEVRUZ, Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş. ‘den Sayın Aybars KARAATMACA konuşmalarını yaptı.

Konuşmaların ardından genel kurul toplantısına geçildi.

Yapılan oylamada Divan Kurulu Başkanlığı’na Sayın Şamil YAZICI, Divan Kurulu Üyeliklerine Sayın Halil DİNÇ ve Sayın Nuray ÖZTÜRK KILIÇ seçildi.

Yönetim ve Denetim Kurulu’nun faaliyet raporlarının okunup ibra edilmesi ve oylanmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurulu’nun oylanmasına geçilerek yeni yönetim belirlendi.

https://www.btk.gov.tr/haberler/baskan-karagozoglu-hizmet-kalitemizi-surekli-arttirmak-icin-calisiyoruz

Mobile Sliding Menu