Pttcell Marka mı? Operatör mü?

Kategori : Manşet

PTTcell örnekte arkasını ve önünü gösteren broşür den de görüleceği üzere; her türlü satış ve pazarlama faaliyetlerinde hizmeti sunan mobil şebeke işletmecisi olan TT mobil’i açıkça belirtmesi gerekirken, belirtmiyor. Dolayısıyla PTT kendisinin işletmeci izlenimi oluşturabilecek satış ve pazarlama yöntemlerini kullanmaktadır ve bu da 5809 sayılı kanuna aykırıdır.

Nitekim BTK tarafından Turksat için benzer faaliyet için izin verilen 12/02/2019 tarih ve 2019/DK-YED/050 Kurul Kararında da bu mevzuat açıkça şart olarak koşulmuştur.

Bu nedenle; TT mobilin markasına sahip çıkmadığı için hukuken ceza alması söz konusu olmalı yada PTT nin Bu yüzden hukuken SMŞH kabul edilerek, tüm cirosundan yüzde bir Evrensel vergi, yüzde 0,35 kurum masraflarına katkı payı vermesi ve PTTcell satış cirosundan da %15 hazine payı ödemesi söz konusu olabilecektir.

Benzer yazılar

2019/1 STH KOORDİNASYON TOPLANTI RAPORU

19 Haziranda İstanbul Bölge Müdürlüğünde STH ların kendi arasında yaptığı toplantıya yaptığı ev sahipliği nedeniyle Bölge Müdürümüz Muhammet Şimşek

Read More...

YAZ 2019 STH KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Tüm STH işletmecileri olarak; 18 Haziran 2019 saat:14:30 da, BTK istanbul Bölge Müdürlüğü Dünya Ticaret Merkezi Binasında bulunan yerleşkesinde

Read More...

İŞLETMECİLERİN BTK’DAN TALEP VE SORULARI

1- Kurumumuzun ilgili birimleri ile işletmecilerin ilgilendikleri konularda bir araya gelerek, beraber tartışma ve çalışma toplantılarının düzenlenmesine olanak sağlanması.

Read More...

Mobile Sliding Menu