Pttcell Marka mı? Operatör mü?

Kategori : Manşet

PTTcell örnekte arkasını ve önünü gösteren broşür den de görüleceği üzere; her türlü satış ve pazarlama faaliyetlerinde hizmeti sunan mobil şebeke işletmecisi olan TT mobil’i açıkça belirtmesi gerekirken, belirtmiyor. Dolayısıyla PTT kendisinin işletmeci izlenimi oluşturabilecek satış ve pazarlama yöntemlerini kullanmaktadır ve bu da 5809 sayılı kanuna aykırıdır.

Nitekim BTK tarafından Turksat için benzer faaliyet için izin verilen 12/02/2019 tarih ve 2019/DK-YED/050 Kurul Kararında da bu mevzuat açıkça şart olarak koşulmuştur.

Bu nedenle; TT mobilin markasına sahip çıkmadığı için hukuken ceza alması söz konusu olmalı yada PTT nin Bu yüzden hukuken SMŞH kabul edilerek, tüm cirosundan yüzde bir Evrensel vergi, yüzde 0,35 kurum masraflarına katkı payı vermesi ve PTTcell satış cirosundan da %15 hazine payı ödemesi söz konusu olabilecektir.

Benzer yazılar

2020 Yılında Talep Ettiğimiz İşler

Bilgi Tekenolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2020 Yılı İş Planında Yer Alması Talep Edilen Konu Başlıklarına İlişkin Rekabetçi Telekomünikasyon İşletmecileri

Devamı...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu TELEKOMDER 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Programın açılışına BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, TELEKOMDER Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Devamı...

TELEKOMDER 3. Olağan Genel Kurulu

TELEKOMDER (Rekabetçi Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği)’in 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23/10/2019 tarihinde saat 14:30’da aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek

Devamı...

Mobile Sliding Menu